Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
ZAWIODŁEŚ SIĘ NA WYSPIE?
Autor Wiadomość
sylwiap_88 

Wysłany: Sob Sie 15, 2009 2:33 pm   ZAWIODŁEŚ SIĘ NA WYSPIE?

Witam!
Współpracuję z polską gazetą. Zbieram materiały o Polakach na Jersey. Jeśli masz złe doświadczenia na wyspie, zostałeś oszukany, masz tutaj problemy, czujesz się ograniczony, albo chcesz stąd w końcu wyjechać, bardzo proszę o kontakt. Mój adres email: sylwiap_88@o2.pl
Pozdrawiam

Marceli 

Wysłany: Sob Sie 15, 2009 10:54 pm   

mam zle informacje dla Ciebie, poniewaz:

1. nie mam zlych doswiadczen na wyspie
2. nie zostalem oszukany przez nikogo(polakow, pracodawcow, innych imigrantow itd)
3. nie mam tutaj problemow, nikt na mnie nie poluje z nozem w nocy
4. nie czuje sie ograniczony
5. nie chce nigdzie wyjezdzac, chyba ze na wakacje

napisz nam moze:
1. z jaka gazeta wspolpracujesz?
2. dlaczego szukasz tylko negatywow?
3. z jakiej(czyjej) inicjatywy ten krzywy artykul ma powstac?

jacek

Wysłany: Nie Sie 16, 2009 12:22 am   

No właśnie,przyłączam się do opinii kolegi Marcelego.
Z jednym tylko wyjątkiem - czuję się bardzo ograniczony przez wodę oblewającą wyspę z każdej strony i aż mnie korci,by napisać: "Droga Redakcjo,co robić,pomóżcie!!!" ,lecz nie będę się pastwił nad nierzetelnością "dziennikarską" koleżanki.
Podpisuję się pod postawionymi przez Marcelego pytaniami i dodam jeszcze swoje :
1.Jaka jest główna motywacja powstania materiału?
2.Czy gazeta ma swoją siedzibę w UK czy w Polsce?
3.A może po prostu bardzo Ci z jakiegoś powodu zależy,by powstał artykuł/materiał o 'złym i wrogim imigrantom' baliwacie Jersey ?

A tak po prostu zapraszam na wyspę i jeśli masz choć szczątkowe pojęcie o socjologii,to zabierz się za badanie reprezentatywnej grupy Polaków (kilka dni) i materiał gotowy. Idę o zakład,że złe doświadczenia,których szukasz,to może kilka promili. Jeśli się mylę,sam jestem gotów spotkać Cię i wyśpiewać wszystko,co wiem o Jersey...
Pozdrawiam

cichociemna 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 12:31 pm   

Zgadzam sie z przedmowcami i tez sie zastanawiam czemu poszukiwane sa tylko negatywne strony mieszkania na Jersey? :/
Ja na przyklad mam same pozytywne doswiadczenia z pobytu tutaj...

ladymanic 

Wysłany: Nie Sie 16, 2009 4:23 pm   

hmmm, moze po prostu to lepiej brzmi, w koncu wyobrazacie sobie taki artykul? "POLACY! JERSEY TO WYSPA NALEZACA DO WIELKIEJ BRYTANII A NIE MIASTO W STANACH ZJEDNOCZONYCH! TAMTO JEST "NEW". JEST ZAJEBISCIE, PRZYJEZDZAJCIE!!!" hahaha, nawet lepiej dla nas, bo zrobiloby sie ciasno. A tak, to kazdy trafia tu z czyjegos "polecenia". i jest miło i przyjemnie. Droga Sylwio, moze napisz o ogolnoswiatowej epidemii glupty albo czyms podobnym. I na Twoim miejscu nie pisalabym "z polska gazeta, kropka", bo to nie wzbudza zaufania. " :war3orc: Witam, ja z gazety, opowie mi Pani o swoich problemach?"

tym optymistycznym akcentem zachecam wszystkich lacznie ze soba do rozwijania umiejetnosci dziennikarskich, by tych dobrych przybywalo. w koncu tyle do zrobienia.:)))

donqaz 

Wysłany: Nie Sie 16, 2009 11:34 pm   

A ja zawiodlem sie strasznie na wyspie i nie wybacze nigdy ze nie moza po godzinie 2:00 kupic zadnego alko... i jak tu zyc?? XD

Wiedźma 

Wysłany: Nie Sie 16, 2009 11:35 pm   

Jersey jest super! Yeah! :D

[ Dodano: Nie Sie 16, 2009 11:37 pm ]
Trzeba wiedziec gdzie jest meta 'donqaz' ;-)

ladymanic 

Wysłany: Pon Sie 17, 2009 1:37 pm   

tak sobie mysle, ze ta druga w nocy to taki chwyt, zeby gospodarka nie siadla, bo inaczej by wszyscy imprezowali do rana, a tak jest mile wymiecenie wszystkich do domu przez sympatycznych panow doormanow i kazdy sie wyspi do pracy haha.wyobrazacie sobie, co by bylo, jakby tak nikt do pracy nie przyszedl?:D

BlackMamba 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 2:12 pm   

Ale przecież jest tzw. "kacowy poniedziałek". Jak ktoś nie przychodzi wiadomo o co chodzi ;-)

canicattinese 

Wysłany: Pon Sie 17, 2009 11:39 pm   

Hehehe,niezle

rena.br 
pola

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 8:19 pm   obiektywny artykul o Jersey:)pytanie

Marceli napisał/a:
mam zle informacje dla Ciebie, poniewaz:

1. nie mam zlych doswiadczen na wyspie
2. nie zostalem oszukany przez nikogo(polakow, pracodawcow, innych imigrantow itd)
3. nie mam tutaj problemow, nikt na mnie nie poluje z nozem w nocy
4. nie czuje sie ograniczony
5. nie chce nigdzie wyjezdzac, chyba ze na wakacje

napisz nam moze:
1. z jaka gazeta wspolpracujesz?
2. dlaczego szukasz tylko negatywow?
3. z jakiej(czyjej) inicjatywy ten krzywy artykul ma powstac?

Bardzo spodobala mi sie Twoja wypowiedz, Marceli.
Odwazna:)hahah, odczuwam ze nie przepadasz za dziennikarzami.
:donkey1: Ja tez nie:)-ale sama jestem dziennikarka, tylko ze z tego gatunku dziennikarzy, ktorzy staraja sie byc obiektywni.
Duzo podrozuje i zainteresowalam sie Jersey od strony tej wlasnie. Potem pomyslalam ze skoro jest tam tak duzo Polakow, to widocznie jest to miejsce im przyjazne. A skoro tak, to chcialabym sie dowiedziec, co jest w tej wyspie, co ich przyciaga?
No i trafilam tutaj.
Jestem w trakcie pisania tekstu. Szukam wszelkich info, pozytywnych i negatywnych, ale zetelnych. Chetnie podejme dyskusje na forum, choc wolalabym zadac konkretne pytania na maila a potem w razie dodatkowych pytan na skypa.
Moj mail do szybkiej korespodencji
pola.pola.b@gmail.com.
Co do szczegulow dla jakiej gazety pisze oraz calej reszty, to takich informacji udziele na prywatnego maila osobom ktore zechca wspolpracowac.
Pozdrawiam serdecznie milosnikow i nie tylko milosnikow wyspy Jersey:)

ladymanic 

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 9:55 pm   

hmmm. chyba zostane znienawidzona. ale pozwole sobie zacytowac "Nie ma czegoś takiego jak obiektywizm. Obiektywizm to jest kwestia sumienia tego, który pisze. I sam powinien sobie udzielić odpowiedzi na pytanie, czy to, co pisze, jest bliskie prawdy, czy nie. Ale to są rzeczy bardzo indywidualne, ich nie da się uogólnić.
Każdy z nas widzi historię i świat w odmienny sposób. Gdyby każdy z nas udał się teraz do miejsca, gdzie coś się dzieje, i gdybyśmy to chcieli opisać, otrzymalibyśmy całkowicie różne wersje tego samego wydarzenia, każdy opisałby je na swój sposób. Komu uwierzyć, jakie są kryteria?" To slowa pewnego :D czlowieka, hmmm, ciekawe kogo, pod ktorymi podpisuje sie prawa i lewa lapa. Tak wiec nie wierze w cos takiego jak gatunek dziennikarzy obiektywnych.

poza tym ja lubie dziennikarzy, w szczegolnosci "zetelnych" :war3orc:
:tongue11:

Marceli 

Wysłany: Sob Sie 22, 2009 12:26 am   

rena.br napisał/a:
odczuwam ze nie przepadasz za dziennikarzami

wrecz przeciwnie, uwielbiam, mam w rodzinie i rozwazalem takowe studia kiedys...

ladymanic napisał/a:
poza tym ja lubie dziennikarzy, w szczegolnosci "zetelnych"

ech ladymanic... ubiegłaś mnie he he he

ja natomiast tych "zetelnych" uwielbiam w "szczegulności"
może krucjaty tak jak Jacek nie prowadzę, i święty też nie jestem, ale tylko proszę, tylko proszę...

gdyby jednak nikt nie chcial podzielic sie z Pania swoim jersey'owskim koszmarem polecam zrobienie malego plagiaciku, oto material bazowy, kolorowy i ciekawy: http://jersey.info.pl/for...rsey-vt4217.htm

pzpr

rena.br 
pola

Wysłany: Sob Sie 22, 2009 8:56 am   

"ja natomiast tych "zetelnych" uwielbiam w "szczegulności"
może krucjaty tak jak Jacek nie prowadzę, i święty też nie jestem, ale tylko proszę, tylko proszę..."

Dzieki za te wskazowki.Coz, juz taki nasz polski narod jest, ze uwielbia poprawiac, wskazywac, umoralniac.Pewnie taka juz jest nasza wspaniala mentalnosc, ze zawsze musimy udowadniac komus ze gdzies, bledy popelnia. Oczywiscie wiem ze za chwilke przeczytam wywod na temat pieknego jezyka polskiego i tego ze dziennikarzowi nie wypada, itp itd.Przepraszam wiec z gory za powyzszy blad szczegulnie-szczegolnosci.
Bo co do zetelnosci...to nie zrozumialam.

Ale tak powaznie, to co do obiektywizmu. Nie wiem czy wiesz,Ladymanic, ze akurat obiektywizm jest wpisany w glowne zasady jakimi POWIENIEN kierowac sie dziennikarz. Nie specjalnie mi interesuje kto napisal ten tekscik ktory zawarlas w wypowiedzi. Glownie dlatego, ze nie lubie zgadywanek :elvis2:
Byc, a starac sie, dwie odmienne sprawy.
Czy ja staram sie byc obiektywna? Tak, a jak mi to wychodzi, moga to ocenic moi czytelnicy.

A Marcelemu dziekuje za podany link, na pewno skorzystam:)
Pozdrawiam

ladymanic 

Wysłany: Sob Sie 22, 2009 1:35 pm   

Paszczęka mi opada, ale i tak was kocham ludzie i to wszystko dla WAS, dla WAS, bo co by to bez WAS było. Więc na wstępie pozdrawiam wszytskich emigrantów, imigrantów, na wyspie, poza nią i w ogóle. PEACE! Everybody karaluchy, lav ya all

Co więcej, naród polski nie tylko uwielbia poprawiac, wskazywac, umoralniac. Naród polski nie potrafi przyjmować krytyki :) ))) Czyzbyśmy więc mieli wszystkie błędy pomijać milczeniem, bo tak będzie ładnie, sympatycznie, cmok, cmok, kwiatuszki, motylki? Przecież chyba nie w tym rzecz, a juz na pewno, gdy chodzi o dziennikarza, który podaje się za RZetelnego. Przecież zawód dziennikarski niezmiennie łączy się z krytyką. I to znacznie poważniejszą, niż drobnostki, na które zwróciliśmy Ci uwagę nie z chęci podwyższenia poczucia własnej wartości, ale zwyczajnie dlatego, że są w jakis sposób rażące. Jeśli dziennikarz ma pracować z ludźmi, co chyba jest jednym z założeń całego kramu, to wydaje mi się to dosyć istotne, nie uważasz? Bo przecież nie można "obrazić się na tłum", schować do kąta i popłakiwać, jeśli ma się do wykonania kawał roboty na rzecz społeczeństwa. Bo jednak nie piszesz do szuflady.

Wiem, o co Ci chodzi z tym obiektywizmem, ale moim skromnym zdaniem i, jak widać nie tylko moim, coś takiego jak pełny obiektywizm nie istnieje. Ale masz rację, można się starać. Jest to zresztą ważna kwestia w zawodzie dziennikarza. Czasem trzeba wybierać pomiędzy obiektywizmem i zaangażowaniem.

Anyway. Myślałam, że dziennikarz, to ktoś taki, kto interesuje się światem i różnego rodzaju "zgadywankami". Najwyraźniej znów się myliłam. Heh. Myślę, że google chetnie pospieszyłby z pomocą. A autorem wypowiedzi jest Ryszard Kapuściński, ale to w końcu...takie nieistotne nazwisko. Mam nadzieję, że obiło Ci się o uszy.

Tak przyznaję - w ostatnim zdaniu byłam złośliwa, możecie mnie ukamienować. :D

Dobrze, dosyć tego dobrego, powodzonka w pisaniu.:))

Odpowiedz do tematu