Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
WISH LIST
Autor Wiadomość
ladymanic 

Wysłany: Pią Sie 07, 2009 1:22 am   WISH LIST

Witam, nie wiem, czy piszę w odpowiednim dziale, ale myślę sobie, chciałabym, aby forumowicze wpisywali tu pomysły, albo listy życzeń - co zmieniliby na wyspie, cokolwiek, oczywiście w granicach rozsądku, zastanawiam się, czy aby do takich ekstremalnych możliwości nie należy zmiana cen lokali i produktów;)) i w ogóle wszytskiego!!!

Ale- jakich miejsc wam brakuje, co chcielibyscie robic w wolnym czasie, a nie ma ku temu warunków, jak chcielibyscie byc traktowani, jakie zasady chcielibyście wprowadzić...

Kto wie, może część z tych pomysłów wcale nie jest taka abstrakcyjna? No dalej, myślmy twórczo!

BlackMamba 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 10:13 am   

Ja mam taki mały wish ;-) , żeby tyle nie padało na Jersey, i żeby było białe Boże Narodzenie.
Mogliby też wreszcie zbudować ten most do Francji.

o90

Wysłany: Pią Sie 07, 2009 5:00 pm   

funt po 7,40 zeta

dziekuje

bez odbioru

jacek

Wysłany: Nie Sie 09, 2009 1:35 am   

No,oczywiście i naturalnie bezpośrednie połączenie lotnicze Jersey z jakimś polskim portem lotniczym,choćby raz na dwa tygodnie (pewnie nie byłoby kłopotów z frekwencją...) I pomyśleć,że ze dwa,trzy lata temu taka możliwość była całkiem serio brana pod uwagę... Teraz pozostaje jedynie w sferze tzw.myślenia życzeniowego,niestety:(

ladymanic 

Wysłany: Nie Sie 09, 2009 12:22 pm   

Dlaczego? Dlaczego to nie działa? Nie opłaca im się w jakiś sposób?

jacek

Wysłany: Nie Sie 09, 2009 12:46 pm   

Nie mam brązowego pojęcia,pamiętam natomiast ożywioną dyskusję na łamach "Jersey Evening Post" sprzed paru lat (chyba 2006,tuż przed niemieckim mundialem),gdzie rozważano nowe destynacje,wśród których były m.in. Berlin (najdogodniejszy dla mnie:) ) i Łódż (pewnie jako centralnie położona w PL). Wszystko zostało jedynie na papierze,a szkoda,bo chyba mogłoby się to opłacić. Widoczne lotniskowi analitycy po gruntownym sprawdzeniu możliwości uznali,że Polacy z Jersey (większość już z długim wyspiarskim stażem) nie wybierają już tak często ojczyzny jako kraju na urlop,lecz najzwyczajniej lecą gdzie indziej. Ale to tylko moje przypuszczenia...
Co do mostu do Francji wspomnianego przez BlackMambę,to gdyby takowy powstał,byłby to rzecz jasna strzał samobójczy w głowę,stopę i coś tam jeszcze ze strony władz Jersey,więc raczej nie powstanie. Powód jest jeden, bezczelnie prosty - taki most natychmiast zniszczyłby to,dzięki czemu wyspa ze swej natury czerpie wielkie profity,czyli transport towarów i ludzi drogą morską oraz powietrzną. Ale cóż,pomarzyć zawsze można... :)
Moje pobożne życzenia :
1.Sklepik całodobowy gdzieś w mieście.Chociaż jeden,mały.
2.Żeby jeszcze kiedyś na Jersey powtórzył się Polski Festiwal,taki jak w czerwcu 2006...
3.Żeby przyjechały tu jakieś gwiazdy pierwszej wielkości na koncercik (czy imprezę sportową),a nie tylko jakieś podróbki,czy licencjonowane sobowtóry (ale nie przyjadą,wiadomo - malutka populacja)...
4. No i żeby stopień integracji i asymilacji Polaków na Jersey wzrósł do tego stopnia,bym już nie potrafił bezbłędnie rozpoznać rodaka na King Street w tłumie w czasie lunchu...

[ Dodano: Nie Sie 30, 2009 2:56 am ]
o90 napisał/a:
funt po 7,40 zeta

Złotówka po 7 poundów (wtedy nie musielibyśmy tu gremialnie przyjeżdżać...) :drinking66:
Ostatnio zmieniony przez jacek Nie Sie 30, 2009 2:46 am, w całości zmieniany 3 razy  

Odpowiedz do tematu