Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
przyjazd na stałe na Jersey z PL
Autor Wiadomość
xkamsx 

Wysłany: Czw Cze 28, 2012 1:47 pm   przyjazd na stałe na Jersey z PL

Witam wszystkich :) planujemy z chłopakiem wyjechać na stałe na Jersey jakoś w sierpniu/wrześniu. Mamy ukończone po 20 lat. Ja mam w ręcę mature i zawód technika obsługi turystycznej, teraz wybierałabym się na studia..
1. I tu moje pytanie, czy są jakieś szkoły na Jersey, na których można zdobyć wyższe wykształcenie, czy tylko kursy, po których uzyskuje się nowy zawód.
A jeśli nie, jak daleko od Jersey jest jakaś uczelnia, collage tego typu? i czy nie ma problemu z dojazdami tam?
2. Chciałabym też zapytać, czy to prawda, że nie ma tam żadnych dyskotek, imprez itp?
3. Cyz moje wyksztalcenie zawodowe zwiazane z turystyką pomoże mi na wyspie znaleźć szybciej prace?
4. I najważniejsze, czy jestem w stanie podjąc jakąś pracę, nie mówie tuu o czym rewelacyjnym na początek, ze znajomościa jezyka angielskiego w stopniu podstawowym?

bylabym wdzieczna za KAŻDA odpowiedz :) podjecie dezycji o wyjeździe jest na prawde poważne i wiąże ze sobą mnóstwo wątpliwosci, wiec kazda informacja jest dla mnie bardzo cenna.

miss

Wysłany: Pią Cze 29, 2012 9:03 am   

Immigrants may have to pay to live here
Friday 8th June 2012, 3:00PM BST. http://www.thisisjersey.c...y-to-live-here/

Newcomers to Jersey could soon be required to pay immigrant charges
NEWCOMERS to Jersey could soon be required to pay immigrant charges to help meet the cost of the Island’s population controls.

The Chief Minister’s department is asking Islanders to say how much they think people moving to the Island should be charged. A consultation paper proposes a series of tariffs, which include one-off payments of £5,000 for super-wealthy immigrants and £75 for those moving to Jersey as unqualified workers when they first arrive.

Those who are already in the Island, but have been here for less than five years, could have to pay the £75.

It is also proposed that those currently known as J-category – essentially employed – Islanders in the private sector should pay £200 a year.

The charges are part of wider moves to crack down on immigration and preserve jobs and housing for locally qualified people.

Tak wiec radze sie pospieszyc....
Jedna ze stron na ktorych mozesz sprawdzic oferty pracy (moze nawet wyslac CV juz teraz):
http://www.gov.je/Working...Pages/Jobs.aspx

xkamsx 

Wysłany: Pią Cze 29, 2012 8:35 pm   

dziekuje za odpowiedz, pprzyda sie! :)

Odpowiedz do tematu