Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
PRAWA CZLOWIEKA NA JERSEY/ CZY JEST LAMANE
Autor Wiadomość
koles 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 4:07 pm   PRAWA CZLOWIEKA NA JERSEY/ CZY JEST LAMANE

MYSLE ZE PRAWA CZLOWIEKA SA TU LAMANE .PONIEWARZ--- PRACUJEMY I PLACIMY PODATKI JAK KAZDY OBYWATEL JERSEY , A NASZ PODATEK JEST ZALERZNY OD NASZYCH ZAROBKOW, ALE NIEBIORA POD UWAGE ILE MY MUSIMY PLACIC ZA MIESZKANIA I O JAKIM STANDARDZIE, NP. POKUJ Z ANEKSEM KUCH. I DZIEL. TOALETA OD 135 FUNTOW. W GORE ,A TZ.KAWALERKA Z KWALIFIKACJAMI Z JERSEY 100 LUB MNIEJ .OGULNIE SAMO WIECIE JAK JEST. WIE JA SADZE ZE POWINNO BYC BRANE POD UWAGE ILE MY LUDZIE BEZ TYCH KWALIFIKACJAMI.WYDAJEMY NA MIESZKANIE .WIEC ILE PIENIEDZY ZECZYWISCIE WYWOZIMY A ILE ZOSTAWIAMY . BEZ NAS TE RUDERY MUSIALY BY BYC ODDANE DO WYBOZENIA.TO MY UTRZYMUJEMY TYCH BOGACZY, A PLACIMY TAKI SAM PODATEK JAK POTECJALNY JERSANIN.WIEC GDZIE TU JEST SPRAWIEDLIWOSC .TAKICH TEMATOW JEST WIECEJ .TRZEBA BY COS Z TYM ZROBIC .CO SADZICIE O TYM .

o90

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 5:27 pm   

w dupie mam prawa człowieka. Nie podoba się ? Jedź do UK, Norwegii, Islandii USA...

Skoro gospodarze wyspy maja takie prawo to je szanuję i respektuję.
Może jest dla nas niewygodne ale to jest prawo Jersey.
Gdyby takiego prawa tu nie było to dawno byłby tu taki sam burdel jak w całej reszcie Europy.

Nie podoba się, zmień miejsce pobytu, to TY jesteś tu gościem.
Daj tubycom rządzić tak jak chcą.

...a bo Panie w USA to chamstwo prawa człowieka sa łamane bo ja urodzony w Suwałkach nie mogę zostać Prezydentem...
...a bo Panie na Malediwach konfiskują nie islamski marketing...
...a bo Panie w Gudziaracie to jest totalna prohibicja...
...a bo Panie zgroza w UK to trzeba psie gówno po psie podnosić, pomiadam Panu ZGROZA

Mieszkasz w ruderze ? Skoro lubisz.
Płacisz za dużo ? Skoro lubisz.

jest też taki pomysł że możesz mieszkać w Saint Malo i dopływać sobie codziennie do pracy, tam mieszkania tańsze no i będziesz mieć prawa człowieka.

Nie lubisz ? wyjedź !

masz problem idź do sądu.

Marceli 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 5:43 pm   

jersey to nie wiezienie guantanamo, nikt cie tu na sile nie trzyma

matilda

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 8:05 pm   

''Skoro gospodarze wyspy maja takie prawo to je szanuję i respektuję.
Może jest dla nas niewygodne ale to jest prawo Jersey. '' .... O nie respektowac to tu nie ma czego!!! Grubo przesadzaja z cenami (za kompletne rudery) Jersjanie, sa rozpuszczeni jak dziadoskie bicze! Znam kilku pracodawcow z UK, ktorzy mieszkaja tutaj od 25-35 lat, ktorzy widzac jak mieszkaja ich, nie tylko polscy, pracownicy zaczeli probowac z tym cos robic. Wielu pracodawcow nie zdaje sobie sprawy jakie ceny placa ludzie bez kwalifikacji, a kiedy sie dowiaduja to im wlos staje na glowie, mojemu pracodawcy tez szczeka opadla jak mu powiedzialam ile place.
A ci pracodawcy, o ktorych mowie zwrocili sie do odpowiednich departamentow w States of Jersey bo to na co sobie pozwala wielu landlordow wola o pomste do nieba.
Szacunek sie tu nikomu nie nalezy!!! Chyba cie za przeproszeniem pogielo kolego...
Ostatnio zmieniony przez matilda Pią Maj 29, 2009 8:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Marceli 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 9:41 pm   

he he, matilda, po to celowo utrzymuje sie niska ilosc NQ nieruchomosci na wynajem(i na sprzedaz), aby regulowac ilosc ludnosci przyjezdnej, to poniekad zdaje egzamin,

to taka bardzo prosta i (czesciowo)skuteczna polityka kontrolowania populacji wyspy, pomijajac fakt, ze my, czyli polacy, portugalczycy itd. jestesmy zaprawieni w bojach i przetrwac ten "koszmar mieszkaniowy" to dla nas bulka z maslem,

matilda napisał/a:
Wielu pracodawcow nie zdaje sobie sprawy jakie ceny placa ludzie bez kwalifikacji, a kiedy sie dowiaduja to im wlos staje na glowie, mojemu pracodawcy tez szczeka opadla jak mu powiedzialam ile place.

i mojemu tez, ale co z tego wynika?

pozostaje wam poczekac 11 lat minus okres, ktory juz tu jestescie i kazdy bedzie mogl sobie kupic wysnione studio flat juz za jedyne 120 000 funtow i skoncza sie biadolenia polakow

[ Dodano: Pią Maj 29, 2009 10:51 pm ]
zawsze mozna napisac do naczelnika wiezienia:

jerseycatraz lub jerseytanamo

Chief Minister's Department
P.O. Box 140
Cyril Le Marquand House
St Helier JE4 8QT

a w ostatecznosci do samej krolowej

Buckingham Palace,
London,
Great Britain

moze ona wam cos poradzi.... :dancing6:
Ostatnio zmieniony przez Marceli Pią Maj 29, 2009 9:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  

o90

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 10:25 pm   

matilda : skoro mieszkasz w ruderze i placisz za dużo to chwila moment ale kogo to jest wina, moja ?

mam normalne mieszkanie i place normalne ceny

TAK SAMO JAK W POLSCE NA WYNAJEM MIESZKANIA IDZIE PRAWIE JEDNA PENSJA

i jest to jak najbardziej sprawiedliwie. Ktos zainwestował swój zarobiony kapitał i kupił ruderę i wynajmuje frajerom którym takie warunki odpowiadają. I to jego świete prawo. Ty jako klient nie musisz tam mieszkać

nie podoba się ? za winklem jest inna wyspa lub St.Malo.

chciałabyś być jersjaninem i mieszkac bez qual, trzeba było sie urodzić na Jersey.
Jak słusznie zauwazył Marceli tak się reguluje ilość napływowej siły roboczej.
Gdyby wpadło tu za duzo ludzi, wszyscy wtedy ucierpią.

zarabiasz za mało ? zmień pracę banalnie proste
Ostatnio zmieniony przez o90 Pią Maj 29, 2009 10:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  

matilda

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 11:36 pm   

Nie narzekam na zarobki ani na jakosc swojego mieszkania (moze tylko na przestrzen, ale tak juz zostanie gdziekolwiek bym nie mieszkala, w koncu wychowalam sie na wsi :D ) ale to nie zmienia faktu ze nijak sie ten standard ma do ceny!

Ceny mozna by bylo przelknac, gdyby warunki mieszkaniowe byly ludzkie - nie mowie tu o swoim flacie. Niech sobie to bedzie najskuteczniejszym sposobem regulowania liczby ludnosci, do tego maja Jersjanie prawo, ale niech tez zadbaja aby te dziuple dla ''non-qualified'' people byly znosne! Oni nie maja szacunku dla nas, ot co! Mysla ze w swoich krajach mieszkalismy podobnie, ignoranci! Ile razy slyszalam durne pytania o to czy w Polsce sa np. restauracje, itp. Tymczasem nie maja pojecia ze te ich 3-4 gwazdkowe hotele tutaj nie dostalyby nawet 2 gwazdek wg polskich standardow - taki przyklad tylko.

canicattinese 

Wysłany: Sob Maj 30, 2009 10:42 am   

No tak,jest tutaj tak a inaczej,z jednej strony wyspa rzeczywiscie broni sie przed naplywem zbyt duzej ilosci ludzi z zewnatrz,co w sumie nie jest takie zle,ale niestety jest uciazliwe,co do tego kolesia ktory napisal ze ma w dupie prawa czlowieka.Wcale sie nie dziwie ze traktuja nas tu tak jak traktuja,jezeli pozwolisz sie dymac i lizac d...,za kilka funciorow zniewolony komunistyczny lbie,to prosze bardzo,tyle ze niestety nie wszyscy na to sobie maja ochote pozwalac.Pozdrawiam

Marceli 

Wysłany: Sob Maj 30, 2009 4:10 pm   

ech... jak do was przemowic...

moim skromnym zdaniem jersey wie jak sobie radzic, przed portugalczykami byli francuzi, my polacy jestesmy trzecia fala, ich dzialania wynikaja z doswiadczenia

nie bronie jerseyowcow, bo generalnie mam to w d...., ale potrafie spojrzec na to z ich punktu widzenia, oni bronia swoich rynkow, pracy, nieruchomosci, zyczajnie rzad broni slabowitych "jersey beans" przed mocniejszymi przyjezdnymi, gdyby nie przerozne ograniczenia, rezydencje, kwalifikacje juz bysmy obrocili ich sielska wysepke w kolejne polskie piekielko, a tak to widzicie, oaza ciszy i spokoju ;-)

co do wynajmu ruder, mysle ze tutaj rynek steruje cenami w mysl zasady mala podaz + duzy popyt = duza cena, a mala podaz jest utrzymywana celowo,

o90

Wysłany: Sob Maj 30, 2009 7:16 pm   

Cytat:
co do tego kolesia ktory napisal ze ma w dupie prawa czlowieka.Wcale sie nie dziwie ze traktuja nas tu tak jak traktuja,jezeli pozwolisz sie dymac i lizac d...,za kilka funciorow zniewolony komunistyczny lbie

jak widać na przykładzie Twojej wypowiedzi ceny ruder i nor w dalszym ciagu są za NISKIE.

O dziwo jestem traktowany tutaj dobrze ale to dotyczy wszystkich Homo Sapiens.
Bardzo mi przykro że Twój gatunek traktowany jest gorzej, natura to walka, a życie to dżungla.
Jako Alfa samiec powinieneś swojemu stadu (a i sobie) zadać ból wiedzy
i rozpocząć wchłanianie kutury, ogłady i dobrego wychowania,
wtedy może wyjdziecie z nor i bedziecie traktowani dobrze.

BlackMamba 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Nie Maj 31, 2009 9:18 am   

Jedna uwaga, nie trzeba mieć kwalifikacji żeby kupić mieszkanie na Jersey, jak ktoś sobie uzbierał to nie ma problemu, kredyty też chętnie dają. Chodzi o to, że dopóki nie dostaniemy kwalifikacji nie możemy w nim mieszkać, ale możemy je wynajmować ludziom, którzy kwalifikacje posiadają. I sobie zarabiamy, np. na spłatę kredytu. A potem to już tylko cieszymy się swoim lokum na Jersey, co i ja mam zamiar zrobić ;-) .

koles 

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 12:52 pm   

PRZECZYTAJCIE SWOJE ODPOWIEDZI ... .ODRAZU WIDAC JACY JESTESMY MY POLACY . ,,JEST MI DOBRZE TO PIERDO... DRUGIEGO '' . WOGULE JAK MOZNA NAPISAC ,, mam w du... prawa czlowieka'' WIDAC ZE FACET NAWET NIEWIE CO TO SA PRAWA CZLOWIEKA. DNO TOTALNE. ZAWSZE TAK BYLO WYSTARCZY POCZYTAC HISTORIE POLSKI , POTRAFIMY SIE ZJEDNOCZYC DOPIERO JAK NAS KTOS NAPADNIE.A TAK TO MAMY WSZYSTKO W DUPIE.NIE KAZDY MA SZANSE MIEC DOBRA PRACE DOBRE MIESZKANIE. I PROSZE NIEWYSKAKUJCIE Z HASLAMI ZE MOGLI NIEPRZYJEZDZAC NA JERSEY .BO NIE KAZDY JEST STWOZONY DO BYCIA KIEROWNIKIEM . I WOGULE TO MI ZAL TYCH POLAKOW KTORZY JUZ MYSLA ZE SA ANGLIKAMI . ,, zawsze warto byc czlowiekiem''

o90

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 2:25 pm   

walisz kolego jakimis chorymi tezami po oczach. poruszając wiele tematów piszesz o niczym.
Uwierzyłeś w koncepcje praw człowieka Twoje prawo.
Ja w to nie wierzę.

skoro tak Ci zależy na tych Twoich prawach człowieka to wal na Stasburg, poskarz sie, głoduj w obronie, za lub przeciw, zostań nowym Walęsą.

W Twoim wypadku opuszczanie bezpiecznych terenów UE było błędem.
Jak widać w normalnym świecie giniesz.

Jersey jest bliższa normalnemu światu niż ochronka UE.

Nie zalecam podróży w świat bo mógłbyć zginąć, ale moze pooglądaj sobie na youtube jak wygląda rzeczywistość w świecie i zamiast narzekać, doceń co masz.

I jedna prośba, nie rób nam dobrze na siłę. Wróć do Polski i tam poprawiaj.
Ja chcę być prześladowany przez landlordów i dziki kapitalizm na Jersey. Dobrze mi z tym.

Ludzie głosuja nogami. Nie podoba sie. Wyjedz.

Marceli 

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 5:32 pm   

European Court of Human Rights of Europe
F - 67006 Strasburg Cedex,
France

i nie mow
koles napisał/a:
ODRAZU WIDAC JACY JESTESMY MY POLACY
zobacz jak ci zycie ulatwiamy, nawet adres znalezlismy dla ciebie...

Krystyna 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 10:11 am   

Czytałam wprawdzie o kwalifikacjach miezkaniowych, ale tam wynika, że jakoś mocno rozciągnięte w czasie jest uzyskanie takich kwalifikacji do zamieszknia w kupionym przez siebie wcześniej mieszkaniu, które nastepnie komus wynajmujemy (w nawiązaniu do posta Black Mamba). To jesli mozna prosić o przybliżenie czasu oczekiwania, to będę wdzięczna. Czyli "kupuję, wynajmuję komuś, CZEKAM......, mogę zamieszkać". A może orientacyjnie jakaś cena za skromne lokum?:)
Pzdr

Odpowiedz do tematu