Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
PRAWA CZLOWIEKA NA JERSEY/ CZY JEST LAMANE
Autor Wiadomość
Marceli 

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 5:16 pm   

Czas oczekiwania 11 lat:
"non-locally born must include proof of place of residence and / or employment, ideally with evidence of a Social Security contribution record also, for the whole of the 11 year period."

~120 000 studio flat, do splacenia(przy obecnych warunkach) ~150 000
wynajmujesz to za 500 miesiecznie, wiec 500 x 12 miesiecy x 25 lat = 150 000
minus wysoce prawdopodobny jeden remont w miedzyczasie plus kilka odswierzen ~15 000

one bedroom flat ~200 000, do splacenia(przy obecnych warunkach) ~250 000
wynajmujesz to za 833 miesiecznie, wiec 833 x 12 miesiecy x 25 lat = 250 000

to jest baaaardzo ugeneralnione

BlackMamba 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 8:06 pm   

Rzeczywiście bardzo ugeneralnione ;-) , teoretycznie koszt małego mieszkania na Jersey to mniej więcej średniej wielkości mieszkanie w Polsce. Raty mniej więcej takie same, a kredyt na Jersey dostać łatwiej. Dla osób, które chcą tu zostać na stałe to idealna opcja. Po co płacić komuś całe życie. Na stare lata jak zachce mi się wrócić do Polski, to przynajmniej moje dziecko nie bedzie musiało wynajmować.

o90

Wysłany: Sob Cze 06, 2009 7:43 am   

teoretycznei wygląda fajnie, teoretycznie.

ale, pamiętajcie że na mieszkanie które będziecie spłacać z ewentualnego najmu
także nałożone sa kwalifikacje lub ich brak
pytanie brzmi czy uzyskasz z najmu owe 500/833 miesiecznie + koszt kredytu
(dochodzi tu chyba jeszcze ulga do podatku)
ponieważ jakoś pobyt na stałe na Jersey dla mnie odpada
czy ktoś rozważał opcje typu kredyt z Jersey finansujący nieruchomość w Polsce
czy miejscowe rekiny finansjery dają takie coś czy są za ciency w uszach ?

Krystyna 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Sob Cze 06, 2009 9:27 am   

Najbardziej chyba "bolące" jest to 11 lat. Trochę długo. A cy żeby wziąć kredyt na zakup mieszknia należy mieć jakiś swj wkład własny czy nie jest to wymagane? Rozumiem, że jeśli ciągu tych 11 lat wchodzi się np. w związek z osobą posiadającą kwalifikcje albo podejmuje pracę djąc jakieś uprawnienia to wtedy możn zamieszkać w swoim mieszkaniu?
Pzdr

skaut 
Site Admin

Wysłany: Sob Cze 06, 2009 6:11 pm   

o90 napisał/a:
teoretycznei wygląda fajnie, teoretycznie.

ale, pamiętajcie że na mieszkanie które będziecie spłacać z ewentualnego najmu
także nałożone sa kwalifikacje lub ich brak
pytanie brzmi czy uzyskasz z najmu owe 500/833 miesiecznie + koszt kredytu
(dochodzi tu chyba jeszcze ulga do podatku)
ponieważ jakoś pobyt na stałe na Jersey dla mnie odpada
czy ktoś rozważał opcje typu kredyt z Jersey finansujący nieruchomość w Polsce
czy miejscowe rekiny finansjery dają takie coś czy są za ciency w uszach ?

nie wiem jak z mieszkaniem, ale na ziemie w Polsce dają, nawet bez wkładu własnego.

Slawek 
Slawek

Wysłany: Czw Cze 11, 2009 11:01 pm   

A możesz podać jakieś szczegóły ? Jaki bank, jaka kwotę ci się udało, na jaki procent i na ile lat ?

Sam jestem zainteresowany kredytem rzędu 40-50k na ziemię w PL..

Z ciekawostek. Próbowałem odwrotnie - w Polbanku wziąć kredyt na mieszkanie na Jersey. Z kupnem na kredyt nieruchomości poza terenem PL nie mieli problemu, ale nie dali mi ostatecznie kredytu - bo nie zarabiam w PL... Z innymi bankami nie próbowałem, a teraz (przy kursie 5.1) już się tak nie opłaca...

Pozdrawiam
Sławek

Maximus 

Wysłany: Pią Cze 12, 2009 9:43 am   

siemano wszystkim .temat sie rozwinol ,ale ja wroce do poczatku chodzi o psioczenie KOLESIA. wyobraz sobie koles ze jestes wedrowcem, ktorego pod swoj dach przyjmuje gospodarz, dajac ci maly pokoik(nie zna cie ,nie ufa).a co robisz ty? poprostu psioczysz zamiast cieszyc sie ze zostales zaproszony do srodka.bo ty bys chcial od razu wrabac sie do srodka jego sypialni z buciorami,i bzykac jego corke ,bac jego zone jesli jest jeszcze atrakcyjna ,a gospodarza gonic po piwo do sklepu.to nie jest tak niestety. :drinking66: :tongue11: [/b]

[ Dodano: Pią Cze 12, 2009 9:49 am ]
Postaw sie w roli gospodarza.bedzie ci to latwiej zrozumiec. :ok:

Slawek 
Slawek

Wysłany: Pią Cze 12, 2009 12:22 pm   

Dobre, ale za trudne chyba dla KOLESia.

Napisz jeszcze raz - zaczynając tak: Wyobraź sobie KOLES że masz piękną żonę/dziewczynę, i zaprosiłeś do domu przygodnego nieznajomego wędrowca .....

Pozdrawiam,
Slawek

canicattinese 

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 8:39 am   

No tak, jezeli to wedrowiec ktory chce wywijac takie numery,to znaczy ze jest kawalem dupka ktoremu nalezy sie calkiem niezle manto.Wyobrazcie sobie ze coniektorzy wyjezdzaja nie tylko po to zeby zarobic na traktor i krowe,ale rowniez w poszukiwaniu normalnego,spokojnego i czystego zycia,motywy zarobkowe oczywiscie tez nie pozostaja tutaj bez znaczenia,ale dodatkowymi moga byc chec nauki jezyka poznania i zobaczenia nowych miejsc,ludzi.Tak sie sklada ze oprocz Jersey pomieszkalem w kilku innych ciekawych miejscach na swiecie.A jak sie ma to do pobytu tutaj?.Jak wspomnialem wczesniej w pelni rozumiem tutejsze prawo i ograniczenia z niego wynikajace, i nie mam niczego przeciwko,poniewaz tylko dzieki temu to miejsce pozostaje jeszcze spokojne i czyste,nie rozumiem natomiast jednej rzeczy.Jak to mozliwe ze my Polacy jestesmy chyba jedyna nacja ktora pozwala sie ponizac i szczekac na siebie jak psy,to juz nie ma niczego wpolnego z tutejszym ustawodastwem.Pozdrawiam

o90

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 1:32 pm   

Cytat:
jedyna nacja ktora pozwala sie ponizac i szczekac na siebie jak psy

jesli taki przypadek zaistnieje w pracy, na linii zwierzchnik-podwładny to banał.
Świadek , dyktafon, sąd, wyrok, odszkodowanie.

Niestety niektórzy Szanowni Rodacy :
- nie opanowali języka na tyle aby swobodnie wyprowadzic rodowód napastnikowi
- są przywiązani z takich czy innych względów do pracy i nie moga /potrafią jej zmienić/porzucić. Brak im zaplecza, pomocy, oszczędności itd

Naczelna zasada wielokrotnie przywoływana na forum

NIE PODOBA SIĘ W PRACY, ZMIEŃ PRACĘ.

Nie sądzę aby to był jedynie polski problem. Niektórzy ludzie tak mają że nie potrafią się postawić. A z chamem.....trzeba po chamsku. Nie należy się bać tylko trzeba robić zadymę o najdrobniejsze nadużycia stosunku pracy. Prawnik, sąd, to dla ludzi !
Witam w real world.

canicattinese 

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 2:33 pm   

Zartujesz a ja myslalem ze to bajka o kopciuszku.Zmienilem juz prace kilka razy,i kilka razy udalo mi sie rozpetac calkiem niezla zadyme,tak ze cos moge o tym powiedziec.

[ Dodano: Sob Cze 13, 2009 2:36 pm ]
A odnosnie ochronki unii,sprawa ma sie chyba odmiennie,tutaj czlowiek zyje w ochronce,zycie jest latwe czyste i w miare przyjemne,tam jestes zdany tylko na samego siebie,bo nikt nie bedzie na ciebie lozyl ani gwarantowal ci pracy,wiec wyjedz tam i przekonaj sie jak wyglada ta ochronka a jestem pewien ze zezra cie tam realisto hehehe

evita 

Pomogła: 5 razy
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 3:31 pm   

Zawiesilam przez chwile oko na temacie tych dreczonych ,ponizanych i biednych POLAKOW na dzersej :D az nie chce mi sie wierzyc w to co tu czytam , o90 ty to KOZAK jestes !!!!!ty to nawet za odcisk w piecie do sadu latach i notice skladasz , 24/7 z dyktafonem wlaczonym chodzisz i w szybkim wybieraniu pod numerkiem 1-JACs masz zapisany ;) zazroszcze ci madre rady to tylko ludzie wybitni udzielaja, !!!!!! a czemu nie wspomniales jak tutaj te TWOJE sady pracuja :D na jeden wyrok 3lata sie czeka ,a payowac co miesiac prawnikowi trzeba PRAWDA ??!! any way...

wyznaje ta sama zasade co i wiekszosc JAK SIE NIE PODOBA TO ZMIEN ale bez kozaczenia nie mamy tu obowiazku siedziec i sie "meczyc" w porkami , angolami czy rumunami !!! mieszkania sa drogie i tu i polandzie ale o ile bezpieczniej czuje sie tutaj przechodzac o 3am sama po ulicy w porownaniu z warszawka czy innym miastem w polsce , samochod stoi z radiem w srodku i z nawigacja drzwi otwarte, a w polsce w cpn jak placilam zapie.. mi kompecik ....

doszly mnie sluchy ze credyt w banku mozna dostac ale pieniezny nie na zakub mieszkania w polsce i odsetki sa masakra !!!! ale to wiadomosc zaslyszana od krajanow wiec nie koniecznie sprawdzona i prawdziwa

pozdrawiam

o90

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 6:22 pm   

canicattinese : polecam ubieganie sie o zasiłek dla bezrobotnych, daj znać jak Ci poszło.
evita : znam ludzi którzy dosyc szybko załatwili swoje sprawy w sądzie, od oszustwa przy wynajmie , ponizanie w pracy, wypłata zaległych wypłat itd. Koszty ich nie pożarły, sprawy załatwili, niektórzy nawet nie będąc na wyspie.
Jedni wiedzą co to sąd i prawo a także potrafią wykorzystać zdobycze cywilizacji ( dyktafon w komórce ), drudzy uważaja to za odmianę szleństwa.

JACS, Transport & General Workers Union, Citizen Advice Bureau
jest dla ludzi, to żadna hańba iść zapytać poprosić o poradę czy pomoc.

evita 

Pomogła: 5 razy
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 6:32 pm   

zazdroszcze baterii w komorce

i przyjaciol co za darmoszke w sadzie od reki sprawy zalatwiaja(oczywiscie zaocznie)znacznie lepiej niz polsce !!!!

pelen podziw !!!!! bo to moze tacy specjalni Polacy byli , napewno byli....

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez evita Sob Cze 13, 2009 6:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Aga

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 10:35 pm   

Moze tez sie tak zdarzyc, ze zanim gnebiony pracownik dowie sie co, gdzie i jak sie skarzyc i gdzie szukac pomocy - gnebiacy pracodawca pojdzie na golfa z panem doradca z JACSa i pan doradca doradzi gnebionemu pracownikowi nastepnego dnia, ze lepiej nie probowac wdepnac w shit, bo na Jersey to nie poplaca.
Golfa mozna zamienic dowolnie na: pinta w pubie, sunday lunch, sunday mass, family dinner. Nie ma znaczenia.

Odpowiedz do tematu