Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
PRACA W HOTELACH NA JERSEY
Autor Wiadomość
sotolll

Wysłany: Wto Mar 25, 2008 9:48 pm   PRACA W HOTELACH NA JERSEY

Longueville Manor Hotel mimo swoich 5 *ma wiele wad oczywiscie chodzi mi o prace w tym ze hotelu.Kontrakt 42 h tygodniowo 1 dzien wolnego 6.1 funta jedna 30 i dwie 15 minutowe przerwy wszytstko pieknie ladnie.REAL 10 h dziennie jedna 30 minutowa przerwa jak ci sie uda przez 5 lub 6 dni (jeden dzien wolny dzielony,czyli przychodzi sie na 5h do pracy menadzer uznaje to za dzien wolny lol) nadgodziny nie platne! trzeba byc flexible bo jak nie to czeka cie ochrzan od GM.Co jest naprawde WKU>>>>to ze nie ma tipow servis jest wliczony ale co nikt tych tipow nie widzial tzn widzial raz na jakies 3 do 6 msc moze uda sie dostac 90- 100 funtow w 5*h lol.0 tzn nic nie mozna sobie zaplanowac bo ciagle sie spozniaja z grafikiem czeste zmiany w ciagu tygodnia nawet jesli grafik jest ustalony no MASAKRA.Wracajac do placy latwo sobie przeliczyc ze zarabia sie tam ponizej srednej.Przed pojsciem tam na jaka kolwiek rozmowe zastanow sie 2 razy nie daj sie zwiesc gadka GM (umie grac) pozniej bedziesz zalowal!.

matilda

Wysłany: Sro Mar 26, 2008 12:27 am   

Mówisz chyba o restauracji albo kuchni? Na recepcji nie majá sie tak zle... co?

Gierma 
Nikt Wazny

Wysłany: Sro Mar 26, 2008 2:05 am   

Stary, im wyzsza kategoria hotelu tym pracownicy maja gorzej.
Ze wszystkich hoteli, w ktorych pracowalem na wyspie najlepiej pracowalo mi sie w dwusloneczkowym. Najwieksze docenienie przez gosci za wklad pracy, najwieksza autonomia, mozliwosci wykazania sie, nadgodziny platne co do minuty, przerwy jak powinny byc...
W wielogwiazdkowym hotelu jestes od sluzenia. Doslownie.
I nie pisze o restauracji lub kuchni - akurat tu ja nie mam doswiadczenia :whistle:

PS Sotolll - rozumiem ze chciales nawiazac do sasiedniego posta, na "post new reply" to tak przez pomylke? :mrgreen:

destenis

Wysłany: Sro Mar 26, 2008 10:38 am   

Naprawde nie orientuje sie jakie sa tam realia, wiec prosze sie nie zloscic za pytanie ale... skoro pracowales 10 h przez 6 dni za 6.1 funta - 1h to tygodniowo wychodziles okolo 360 funtow czy jak... bo ja nie rozumiem... czy miales placone za 42 godziny tylko... tak jak w umowie a jeb... po 60-70 h tyg... ?

sotolll

Wysłany: Sro Mar 26, 2008 1:53 pm   

Wlasnie tak platne za to co w kontrakcie czyli za 42 h

destenis

Wysłany: Sro Mar 26, 2008 2:04 pm   

Kurcze to nie za wesolo... to nie ma tam zadnej instytucji zajmujacej sie lamaniem kodeksu pracy albo cosik... Wlasnie sie tego obawiam... wyjade z agencji... w umowie 42 h a w rzeczywistosci 60 - 70 h :/ Ja tam i moge jeb... po tyle, ale zeby zaplacili odpowiednio...

matilda

Wysłany: Sro Mar 26, 2008 5:34 pm   

Jest Jacs - oni sie zajmuja takimi wyokrzystywanymi pracownikami. Polecam!

matilda

Wysłany: Sro Mar 26, 2008 5:58 pm   

destenis - to nie ma znaczenia czy znajdziesz prace przez agencje czy sam; po prostu sa pracodawcy, ktorzy wykorzystuja ludzi na maxa i sa tacy , ktorzy nie robia tego (ablo wyorzystuja mniej :) . Jedyne co to mozesz miec szczescie albo trafic na kogos kto tam pracowal zanim sie wpakujesz jak sliwka w kompot!

kamil s.

Wysłany: Czw Mar 27, 2008 7:05 am   

taka tez jest moja sytuacja.. w tym roku mam juz 256 godzin OVER TIME i jeszcze mi nie zaplacono. w moim kontrakcie pisze ze placa mi za 42 ha a nadgodziny beda platne jako dni wolne , ale to jest nierealne. 256 ha to sa 36 dni pracowanych + 5 dni wolnych ktore wchodza w te dni , tzn 41 dni kalendarzowych ... oczywiscie ze jezeli mi nie zaplaca predko to pojde do jacsa i zrezygnuje z pracy

Odpowiedz do tematu