Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
OpenMind - opinie
Autor Wiadomość
destenis

Wysłany: Wto Mar 25, 2008 4:25 pm   OpenMind - opinie

Witam serdecznie

Dostalem propozycje pracy od firmy OpenMind :

Job Description
The hotel opens on 23rd April but we are flexible on arrival dates although we would prefer to have everyone here by then. I have attached job descriptions for everyone, the gross weekly wage is Ł244.00 less deductions of Tax, Social Security and Accommodation (Ł82.00 which includes meals).

Job Title: Kitchen Porter / www.miramarjersey.com

Responsible to: Head Chef/Hotel Manager

Working Week: 6 Days – 42 Hours Start: 8.00am

Wash, Dry and put away all cutlery, crockery, pots and pans that are used in kitchen
Help prepare any vegetables etc.required for evening meal
Staff Breakfast is from 10.00am for 30 minutes
Clean all equipment used and surface areas in the kitchen, food store and cold room
Empty all bins
Keep area by kitchen entrance and store swept and tidy
As required the car park and road area of the hotel is to be swept ( approximately twice a week – during the morning shift)
Kitchen staff normally finish by 11.30am

Return for start of evening shift at 5.00pm
Assist the chef if required in preparation of evening meal and breakfast for following morning
Staff evening meal is at 5.00pm for 30 minutes
Wash, dry and put away all cutlery, crockery, pots and pans that are used in the kitchen
Clean all equipment used and surface areas in the kitchen, food store and cold room
Empty all bins
Kitchen staff normally finish by 9.30pm

Working hours are exclusive of meal breaks

THE MANAGEMENT RESERVE THE RIGHT TO ASK A MEMBER OF THE KITCHEN STAFF TO TEMPORARILY ASSIST IN ANOTHER DEPARTMENT SHOULD AN EMERGENCY ARISE.

Musze zaplacic agencji 316 zloty tu w Polsce przed wyjazdem w sumie sam nie wiem za co hehe... niby przetlumacza mi wszystkie papierki itp... Troszke mnie ta oplata martwi... Przejazd na wlasna reke... Sam nie wiem co robic :/

Jesli ktos mial stycznosc z ta agencja albo zna kogos kto wyjechal za jej posrednictwem bylbym wdzieczny za kazda pomoc...

Pozdrawiam

matilda

Wysłany: Wto Mar 25, 2008 4:34 pm   

Coż płacisz im za znalezienie ci pracy... Kiedyś organizowali też dojazd ale wychodzilo jeszcze drożej. Znałam ludzi na wyspie, którzy przyjechali tu przez tę agencję, musze powiedzieć że często praca ich wyglądała całkiem inaczej niż im obiecywano...ale była rzeczywiście... Bardzo dobrych opinii o nich nie słyszałam... Ale jeśli chodzi ci tylko o to żeby się tu dostać - to ryzykuj...

destenis

Wysłany: Wto Mar 25, 2008 4:46 pm   

Wlasnie boje sie ze zastana rzeczywistosc bedzie calkiem inna... Nie mam nikogo na wyspie ani nikogo nie znam... wiec za latwo nie bedzie jesli sie okaze ze to lipa... kurcze ale mam dylemata :/ A powiedz mi jeszcze jak mozesz jak tam u was z praca? Jakby sie okazalo ze musze sobie cos na wlasna reke znalesc a kasy na przezycie i mieszkanie starczy tylko na tydzien... gora dwa...

krzys 

Wysłany: Wto Mar 25, 2008 8:38 pm   

Chyba nie powinno byc tak strasznie.Calosc nie wyglada tak tragicznie.Najwazniejsze, ze jest zakwaterowanie i wyzywienie, bo to jest tutaj wazne.A praca,coz mozna wymagac, oferta do zmywania naczyn w kuchni i tyle.Praca jak kazda inna.Tylu Polakow tu tak pracuje, ze jest to normalne.
W sezonie nie jest trudno cos zlapac.Zreszta, jesli nie bedziesz zadowolony, mozesz zawsze czegos szukac, pracujac i mieszkajac u nich jednoczesnie.
Taki hotel istnieje na wyspie,pracuja w nim ludzie, wiec chyba jest ok.
Ja bym zaryzykowala.Kazdy z nas tak zaczynal.
Powodzenia!

matilda

Wysłany: Sro Mar 26, 2008 12:25 am   

Zaryzykować można jeśli chcesz tu przyjechać, bo na KP z zagranicy, nie znając nikogo raczej trudno się załapać... po prostu dlatego, że już tutaj jest pełno chętnych. Ale moje zdanie jest takie, że agencja nie powinna brać za to kasy od pracownika, tylko od pracodawcy. Zdzierstwo po prostu. (choć z drugiej strony 300 zl nie jest trudno odrobić na Jersey) . A świadczy to też nie najlepiej o pracodawcy, ze ma gdziesz,że ta agencja bierze kase od ludzi... 300 to jest nic, słyszałam o takich , które sobie liczą 1000 i więcej...

destenis

Wysłany: Sro Mar 26, 2008 10:50 am   

No nic kto nie ryzykuje ten nie zyskuje... W piatek jade do nich... zobacze ta umowe... pogadam sobie z nimi i sie zobaczy... kurcze tylko jeszcze jednej kwestii nie rozumiem... napewno sie dowiem w piatek... ale warto zapytac... jak to wyglada z tymi umowami... Ja ja podpisuje z agencja OpenMind czy bezposrednio z Hotelem... Bo przykladowo jesli umowa bedzie zawarta miedzy mna a agencja... to jakby cos bylo nie tak... to gdzie ja mam sie domagac swoich praw?

eliza 

Wysłany: Sro Mar 26, 2008 11:28 am   

Hej destenis! Ja wyjechalam wlasnie przez ta agencje na guernsey i sa wg mnie w porzadku. Za kilka dni mam pierwsza wyplate i wtedy sie okaze czy wszystko jest ok. Ale do tej pory wszystko jest tak jak byc powinno tzn. tak jak bylo w kontrakcie. Jestem pokojowka, pracuje zazwyczaj po 7 h dziennie, czasem krocej czasem troche dluzej, posilki i przerwy na zjedzenie sa, pokoj jest ok, mam internet, 1 dzien w tyg. wolny - czyli dokladnie to co bylo napisane w umowie. Ostatnio dojechala do nas jeszcze jedna polka, tez pokojowka, tez z open mind i na razie jest zadowolona. Poza tym jeszcze w polsce powiedzialam im o swoich obawach i poprosilam o tel. kogos kto przez nich wyjechal do pracy. Teraz kumplujemy sie z ta dziewczyna, ona pracuje w innym hotelu ale tez uwaza ze open mind jest w porzo. Ale od nas wzieli po 350 zl za "przetlumaczenie" umowy. Ja znam slabo ang. wiec dlatego nie szukalam na wlasna reke tylko przez agencje i jestem zadowolona. Jak masz jakies pytania to wal smialo. Pozdro.

matilda

Wysłany: Sro Mar 26, 2008 6:44 pm   

Hotel powinnien przedstawic c kontrakt do podpisania w cigu 4 tyg (najpozniej) od rozpoczecia pracy. Agencja nie jest twoim pracodawca, wiec to nie od nich powinna wyjsc ta umowa.

Ginger* 

Wysłany: Czw Mar 27, 2008 9:24 am   OM

Dostałam pracę przez OM.W poniedziałek wyjeżdżam na Jersey, byłam tam już na rozmowie. Mogę odpowiedzieć na powyższe pytania przez tel., który podam Ci na priv.

Lenny_77 

Wysłany: Czw Mar 27, 2008 12:26 pm   

Ja też jestem na Guernsey od dwóch lat za pośrednictwem OM , tylko dwa lata temu opłata u Petera kosztowała 450 pln wtedy równowartość 80 Ł ale nie żałuje , bardzo szybko sie zwróciła , wszystko co bylo w kontrakcie , który dostałem w polsce sie sprawdzilo , nawet na lotnisku czekali na mnie z tabliczką Mariusx , he he . Tylko dwa lata temu było tu tylko kilku polaków , pierwszego spotkałem po dwóch miesiącach pracy , ale teraz układ sił sie powoli zmienia jest coraz mniej Łotyszy a coraz wiecej Polaków i Słowaków , pozdrawiam i życze powodzenia Mariusz

qaz791 
qaz791

Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 3:15 pm   open Mind

A wiec tak ja trafiłęm na Guernsey za pośrednictwem Open mind i generalnie jest tak po środku to znaczy Piter nie mówi calej prawdy i to jest opionia wielu osob ktore trafily tu na wyspę za jego posrednictwem ale też trzeba przyznać że nie wpuszcza w jakieś bagno czyli prace zapewni i zakwaterowanie też , chodz nie jost to tak jak opisuje do końca czyli pokoj jedno osobowy internet itp chodz niektorym sie udaję mieć taki pokoj to fakt ... Co do kosztow ja też płacilem 350 zl i jest to raczej cieżkie do ominiecia chodz zgodnie z Polskim prawem jest to nielegalne dlatego nazywa sie to oplata za tlumaczenie chodz tak naprawde jest to kasa za prace acha no i open mind dostaje kase od twojego pracodawcy jesli pozostaniesz dlużej niż 3 msc i nie są to malę sumy . A kontakt ktory podpisujesz open mind mozesz sobie wsadzic głeboko bo w ciagu 4 tygodni muszisz podpisać kontrakt z nowym p[racodawca a ten kontrakt jużniestety nie jest tak fantastyczny jak daje open mind ale trzeba przyznać stawka , oplaty za mieszkanie jedzenie itp są takie same jak w kontrakcjie z Piterem . Więc tak posrodku oceniam tą firme bo chodz wszystko jest niby w pożadku to też są jakies zastrzeżenia ale tragedii nie ma :P

panna.janka01 

Wysłany: Sro Maj 26, 2010 12:23 pm   open raz jeszcze

Mam pytanie jak wygląda to wszystko w tym roku. Chciałabym wyjechac i zastanawiam się nad Open Mind. Naczytalam się kilka nieciekawych opinii i już sama nie wiem co i jak.
Dzieki!

meryluu 
meryluu

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 9:28 pm   

Witam! Polecam ta agencje Panna Janka i WSZYSCY z całego serca. To zawistni debile piszą złe opinie, durnie bez szkoły i ogłady, co myślą, że im się niewiadomo co należy i są niewiadomo kim :P Właśnie wyjechałam z naszego parszywego kraju na wyspe Guernsey - wszystko jest jak miało byc a nawet lepiej !!! Peter załatwił mi prace na recepcji tak jak chciałam ( w cudownym hotelu 3 gwiazdkowym tuz nad samym morzem), mam piekny pokój i pyszne dwa posiłki dziennie, na czysto zarabiam 800-900 funi i czuje się jak w raju. Jestem na Guernsey i szczerze to nic w życiu lepszego mnie nie spotkało, jak kontakt z Peterem i ta praca. Warunki super, nikt nie komplikuje i nie wykorzystuje - tu jest inny świat. To są wyspy niczym Monte Carlo, miedzynarodowa ekipa w hotelu - GORĄCO POLECAM!!!! Peter wydzwania to fakt, ale to dlatego, ze mu zalezy baaaaaardzo na znalezieniu Tobie fajnej mega dobrze platnej pracy - on intensywnie szuka dla Ciebie codziennie !!!! Jesli chcesz dam Ci do niego kontakt - nie ma co sie zastanawiać - TU JEST RAJ :D

canicattinese 

Wysłany: Pią Maj 25, 2012 10:56 pm   Open mind

Do kolezanki z porzeddniego posta mam pytanko. Tozart czy tylko propoaganda(prlowska)

Odpowiedz do tematu