Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
Motocykl:)
Autor Wiadomość
ladymanic 

Wysłany: Sob Sie 01, 2009 10:59 am   Motocykl:)

Witam, szukam miłośnika motocykli, który nauczy mnie jeżdzić:)))najchętniej sportowym motocyklem. serio serio. Raz jeżdziłam na jakiejś starej hondzie, bardzo miło wspominam, ale naprawdę bardzo chciałabym wiedzieć więcej i więcej! Czy uważacie, że Jersey, to fajne miejsce do jeżdżenia motocyklem? Ze wszystkimi zakrętami i ograniczeniami prędkości?:))) pozdrawiam!!!

o90

Wysłany: Sob Sie 01, 2009 4:51 pm   

Nie pomogę bo sam nie umiem ale

Sytuacja wygląda tak że legalnie bez prawa jazdy na motor na motorze możesz pojeździć tylko i wyłącznie pod nadzorem instruktora na kursie CBT

jeśli zdasz CBT, to możesz jeździć na prawie jazdy provisional z certyfikatem CBT przez pół roku i masz przystąpić w tym czasie do egzaminu na pełne prawko na motor.
I wtedy dopiero ktoś Cię może uczyć, jeździć przy Tobie i szkolić.

sytuacja paranoidalna jest tym bardziej że na kursie CBT jeśli chcesz sie nauczyć jeździć na motocyklu od zera to jest to wg mnie niewykonalne. Parę godzin na placyku i godzinka po drodze to chyba za mało żeby płynnie zmieniać biegi i nie stwarzać zagrożenia. Łatwiej przystąpić do CBT na skuterze, co znowu jest paranoją bo przecież nie na skuterze chcesz jeżdzić. I kółko się zamyka.

Oczywiście można się uczyć na nielegalu, należy się jednak liczyć z kosztami i utratą prawka którego sie nie ma i tym że w razie wypadku jesteś w kompletnej dupie bo ubezpiecznie nie pokryje nic.

info CBT

powodzenia

benek1981 

Wysłany: Pon Sie 03, 2009 10:38 am   

Hej. Niezly opis o90, krotki i dosedny. Podpinam sie pod Twoja wypowiedz :tongue11:

Cytat:
ladymanic
"...Czy uważacie, że Jersey, to fajne miejsce do jeżdżenia motocyklem? Ze wszystkimi zakrętami i ograniczeniami prędkości?:)))..."

...ogolnie to odpowiedz bedzie brzmiala TAK. Wyspa jest piekna/inna i jest wiele ladnych "zakamarkow" i drog (jezeli sa suche). Ale wiesz... kazdy sobie musi jakos radzic z predkoscia w swoj sposob. A zazwyczaj jest to tylko jeden sposob... wieczorne przejazdzki na wypalenie karbonu z silnika i wyczyszczenie zaleglych pajeczyn ;) .... a jak juz nie mozesz wytrzymac to Francja nie jest tak daleko :D

Pzdr

ladymanic 

Wysłany: Pią Sie 07, 2009 12:10 am   

wiecie, ja nie do końca chciałabym tak od razu pędzić po drogach i siać postrach wśród innych użytkowników dróg;) Kiedyś nawet zabierałam się za wypełnianie papierów na to CBT, tam zdaje się było pytanie o to, czy zamierzam być na wyspie przez dwa lata...?

I właśnie - to, że przez rok trzeba jeżdzić tylko do jakiejś tam pojemności, prawda? Dopiero później te demony szosy:> A wiecie, jak to wygląda-czy prawko jest ważne tylko na Jersey, czy całe UK? Jeśli mam zamiar niedługo jechać do Anglii, czy w ogóle jest sens interesować się tematem na wyspie?

Ach, co do tego jeżdżenia, chodziło mi nawet raczej o to, żeby ktoś dokładnie wytłumaczył mi budowę i teorię i na przykład pokazał jakieś drobnostki na odludnym placyku. Właśnie żebym nie była taka totalnie zielona.

Może ktoś mnie zabierze jako pasażera?:))) Bo mam potrzebę.;)

pozdrawiam szczęśliwych i spełnionych motomaniaków.

o90

Wysłany: Pią Sie 07, 2009 6:08 am   

cbt - poł roku na prov prawku - prawko - rok na do 125 - cbt na > 125 cm - prawko >125 cm

prawko i prawko >125 jest ważne i uznawane chyba wszędzie no i oczywiście wymieniane
także w Polsce

cały kłopot w tym że trudno o odludny placyk do cwiczen
znajdz plac , a wtedy pewnie skusisz Benka

benek1981 

Wysłany: Pią Sie 07, 2009 9:04 am   

Witka. o90 skusisz powiaszasz ... hihihi. Ja placyk mam/tzn wiem gdzie mozna pocwiczyc po 20ej tylko ..... czy moja kobita mi pozwoli wziasc nastepna niewiaste na moje plecki ?! O to jest pytanie :p
Wiec tak musze zaryzykowac i sie jej zapytac :war3orc:
Pozdrawiam...

ladymanic 

Wysłany: Pią Sie 07, 2009 10:43 pm   

no lepiej spytaj, bo jakby mialy pazury pojsc w ruch, to musze sie przygotowac psychicznie, wole nie;) moge sie trzymac z tylu;))) hah

[ Dodano: Pon Sie 17, 2009 9:41 pm ]
I co, połamała Ci Twoja dama wszystkie kosteczki, że nie piszesz? Ehhhh, ANYBODY?:))) bo ja muszę codziennie przechodzić obok trzech salonów motocyklowych i mi smutno!! HALO, motocykliści, dużo was na wyspie, nie spać zwiedzać i brać kobietę na plecki bo do czasu jak będę miała własnego ukochanego o dwóch kołach to chyba umrę z tęsknoty.:)))

Odpowiedz do tematu