Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym wyczyścić wykładzinę dywanową?
Autor Wiadomość
radiaga

Wysłany: Nie Lis 23, 2008 12:10 pm   Czym wyczyścić wykładzinę dywanową?

Cześć,

Czy może mi ktoś poradzić co kupić do czyszczenia wykładzin/dywanów?
Mam na myśli coś takiego co to się nakłada pianę na dywan a potem odkurza - a dywan/wykładzina wygląda jak wyprana w Perwolu - albo i lepiej :alien59:

Widziałem to w PL na reklamach w TV - ale nawet tam miałbym kłopoty z identyfikacją co należy zanabyć ;)

noleczka

Wysłany: Nie Lis 23, 2008 7:03 pm   

NIe wiem, czy takie cudo jest na wyspie.
My mamy cale mieszkanie skrzetnie pokryte wykladzina, nawet w lazience :alien59:
Znajomi mowia, ze to calkiem tu popularne.
My pierzemy sobie wykladzine machina przemyslowa z takimi wielkimi szczotami i mocna ssawka wciagajaca wode ze spora sila.
KOszt ok L30 na dzien albo ok 40 na weekend.Duzo ale skuteczie. Plus L1 za szamponik na kazda zmiane wody. Na 3 pokoje zuzywamy ok 12 saszetek.

Czarodziejska firma z tymi maszynami to SGB -jedna na Longville Rd, druga kolo First Tower.

Najwiekszy wybor roznych specyfikow do prania dywanow jest albo na Aquilla Rd lub na Woterloo Str w tym przemyslowym sklepiku kolo ELC.

BlackMamba 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 4:42 pm   

W Checkersie w St. Saviour też można wypożyczyć odkurzacz do prania dywanów Dr Rug. Ten środek do czyszczenia (przynajmniej podobny), o którym pisałeś jest tu do kupienia na wyspie. Nazywa się Vanish Power Foam (duży spray różowy). Spryskuje się nim dywan, zostawia na dwie godziny i odkurza.
Dywan pozostaje trochę wilgotny, ale jakby nie było metoda jest wygodna i szybka.
Polecam jednak osobiście pranie maszyną, a miejsca które są niedostępne dla odkurzacza (rogi, załamania) "potraktować" sprayem.

Miłego prania ;-)

radiaga

Wysłany: Sro Lis 26, 2008 8:59 am   

No już nie mogę się doczekać :donkey1:

Wypróbuję najpierw ten Power Foam - trochę mi szkoda zaprzęgać machinę piekielną do mojego małego mieszkanka - może po świętach... jak wydatki trochę zastopują :alien59:

Dzięki :punk16:

Fogancow 

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 8:34 pm   

A ja mam wypróbowany, prostszy sposób ;) Też się męczyłam z różnymi odkurzaczami, Vanishami i innymi takimi, ale jednak lepiej zainwestować w bardziej profesjonalne środki, a przynajmniej skuteczne. Od jakiegoś czasu używam do czyszczenia wykładzin takiego cuda SELE 100. To jest nowy produkt i jeszcze mało kto o nim słyszał, ale mi polecił znajomy i jestem bardzo zadowolona. Efektywnie czyści, usuwa plamy i jest bardzo wygodny. To jest koncentrat, więc jest bardzo wydajne i na długo starcza. Z tego co wiem to się nadaje i do prania wykładzin i dywanów.

Marceli 

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 10:49 pm   

W sumie masz rację, po dwóch latach prawdopodobnie trzeba wyprać wykładzinę jeszcze raz.
PZPR

katamarina 

Wysłany: Pią Mar 18, 2011 1:11 pm   

Jest coś takiego jak proszek do prania dywanów, który wyciąga brud na zewnątrz i potem to wszystko razem się odkurza. Mają takie np w komforcie. Teraz nawet odkurzacz można dostać do zakupu wykładziny więc od razu będzie komplet.

Odpowiedz do tematu