Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
Bus do Polski?
Autor Wiadomość
katirma

Wysłany: Pią Sie 17, 2007 1:07 pm   Bus do Polski?

Słyszałam, że z Jersey do Polski jeździ jakiś bus. Jeśli ktoś coś wie na ten temat (skąd jeździ, dokąd, ile kosztuje, jak się z nimi skontaktować, ile kosztuje bilet?) to proszę bardzo o informacje.

m@jki25

Wysłany: Pią Sie 17, 2007 6:29 pm   

na stronie www.jersey.info.pl w linku podroz busem jest jedne przewoznik
a drugi to pan Andrzej G. (bez nazwisk prosze :) ) tel 07797 84 02 68 lub 7797 81 40 97 ...
nie wypowiadam sie na temat solidnosci rzetelnosci lub komfortu jazdy zadnego z nich , choc jechalem z obydwoma i moglbym..ale po co? to juz osobny temat ...:), oczywiscie wszystkie aktualne informacje podadza sami przewoznicy, nie jestem na biezaca..pozdrawiam

katirma

Wysłany: Pią Sie 17, 2007 10:55 pm   

dziękuje za informacje. Wszelkie osobiste wrażenia na temat tych przewoźników są jak najbardziej mile widziane, a nawet wskazane. Proszę wypowiedz się na tem temat, jeśli nie na forum to na priw. Dzięki

monterey

Wysłany: Sob Sie 18, 2007 9:23 am   

http://www.kormoran.travel.pl/

Marceli 

Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 1:37 pm   nikt nie chce wiec ja sie wypowiem

kormoran czyli andrzej glowa ma bilety drozsze o okolo 20 funtow, ale w zamian za to mozesz zabrac co chcesz, no prawie, ludzie woza nawet pralki i inne duzogabarytowe przedmioty, bus odjezdza z jersey, wiec nie ma obaw ze na odprawie ze doplata do bagazu czy inne takie, gdy jest wiecej chetnych z st malo jedzie autokar, ale bus dalej zabiera wszystkie bagaze, wielki pozytyw, poza tym kolejny wielki plus busy sa ubezpieczone i gdyby jakas awaria podrozni maja zapewniony nocleg w najblizszym motelu/hotelu do 3* i naprawe busa w 3 dni lub zastepczy podstawiony, wiec nie bedzie takiej sytuacji jak z panem kaminskim jakis czas temu ze w le mans(chyba to bylo w le mans) zepsul sie bus i glowa jezdzil po tych biednych ludzi co czekali na autostradze prawie 400 km od st malo - to wydaje mi sie wazne, moja 13 letnia siostra wracala sama do polski z wakacji i jechala drugim busem"bagazowym" w skladzie: kierowca, jakas pani z wnukiem, 11 latek i moja siostra, za 80 funtow(znizka na promie bo mniej niz 16 lat) dojechala pod sam dom we wroclawiu, zaufalem - nie zawiodlem sie

zawiozlem kiedys znajomych do dziewczyny(nietety nie pamietam jak sie nazywa) ktora sprzedaje bilety dla pana kaminskiego, powiedziala ze bagazu mozna wziac ile sie chce, ale autokar czeka w st malo i trzeba sie samemu "przeprawic" przez przeprawe na promowni co przy kilku wiekszych bagazach moze okazac sie klopotliwe.

to sa moje doswiadczenia, nie chce zeby ktokolwiek odniosl wrazenie ze tym postem staram sie robic reklame/kryptoreklame panu glowie, niestety nie mam zadnego doswiadczenia od pana kaminskiego, jezeli ktos takie ma niech napisze,

pozdr

daymo

Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 4:10 pm   

Bardzo chętnie wypowiem się na temat podróży busem pana K.

Sytuacja pierwsza: kiedy mój brat w st. malo na życzenie pana starszego kierowcy "szanownego" otworzył drzwi, porwał je wiatr co spowodowało uszkodzenie drzwi - wina tak czy siak nie po stronie brata. Kazano zapłacić za naprawę. Pomyślałem, ok niech i tak będzie.

Sytuacja druga: sprowadziłem tutaj busem swoją ukochaną. spędziliśmy razem 1,5 miesiąca (nie)udanych wakacji. Wykupiłem jej oczywiście powrotny bilet - Panem K. Zaznaczyłem kierowcy - zresztą moja dziewczyna przypominała kilkakrotnie w czasie podróży - gdzie ma ją wysadzić. Wyrzucili biedactwo na jakimś zadupiu koło Balic, gdzie na odbiór czekała cały dzień, bo nikt nie wiedział gdzie jest. Zapłakana i zmęczona pozostawiona na pastwę losu przez fIRMĘ pANA kAMIŃSKIEGO (pisane oczywiście tak jak napisane).

Ponadto prezentowana kultura osobista kierowców zostawia WIELE do życzenia.

NIKOMU NIE! POLECAM przygód zapewnianych przez Staszka (stałego kierowcę pana K.)

Pan Głowa: podróż do polski - odbiór z miejsca zamieszkania lub umownie niedaleko. jw napisano bagaże ładowane są do busa na wyspie, bez zmartwień o przeprawę; po przekroczeniu polskiej granicy zapewniony gorący posiłek. podróż z polski - przystanki na całej długości a1, dowóz do miejsca zamieszkania na jersey. cena nie dużo wyższa, ale podróż za to o wiele wygodniejsza.

jacek

Wysłany: Sob Paź 06, 2007 1:20 am   

A jak jest z przewozem/wysyłką rzeczy (paczek dużych) do kraju?Czy wymienieni panowie zabierają takowe i wysyłają dalej w Polsce,czy trzeba je koniecznie odbierać bezpośrednio na trasie busa? Mam 20-kilową paczkę,jak ją najpewniej posłać? Jak to robicie i za ile?
Jak jest z cłem za rzeczy drogie (np.52-calowy telewizor LCD HD)?

Odpowiedz do tematu