Forum Polonii Strona Główna Forum Polonii
Polish Community Forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
Autografy
Autor Wiadomość
jacek

Wysłany: Nie Sty 13, 2008 2:26 am   Autografy

Wiem,wiem,może to zabrzmi infantylnie,ale naprawdę zbieram autografy.Znanych powszechnie osób,gwiazd,ludzi tzw.dużego kalibru itp. Mam kilkaset podpisów w kolekcji,niestety jest ona w Polsce jako zbyt cenna dla mnie i nie nadająca się do przewożenia. Ma swoje miejsce w specjalnych albumach i szufladach.
Pasję zaniedbałem będąc od paru lat tu,na Jersey.Choć i tu coś się trafiło,np. spotkanie z Nigelem Mansellem i jego żoną na waterfroncie czy podpis Iana Woosnama zdobyty w Chicago Rock Cafe. Tak czy owak w Polsce było dużo łatwiej te podpisy zdobywać.Być może dlatego że się było bardziej mobilnym.
Pamiętam dobrze sklepik z tzw.memorabiliami zamknięty kilka lat temu na Val Plaisant. Tam dopiero były hity.Kolekcja naprawdę olbrzymia,bardzo profesjonalna,ale i bardzo droga (np.odręczny list Marilyn Monroe za jedyne 2500 funtów,oczywiście z certyfikatem autentyczności).Często tam chadzałem,ale ponieważ to były moje pierwsze miesiące na wyspie,więc mogłem sobie tylko pomarzyć choćby o jednym autografie,bo ceny stanowiły horrendum.
Do niedawna egzystował podobny sklepik,niestety w większości z falsyfikatami (choć zdarzały się i oryginały) przy Parade,tuż chyba przy pubie Don.Ale i on splajtował.
Cała ta moja pisanina zmierza do jednego,a mianowicie spytania Was,czy nikt nie miał (lub nadal ma) podobnego hobby. Jestem skłonny do wymiany lub nawet zakupu autografów.
Czekam na zainteresowane osoby.
Pozdrawiam serdecznie.
Kontakt: tel.07797922197
mail :jacekprzygodzki@gazeta.pl

dejvidone

Wysłany: Pią Sty 18, 2008 12:24 am   

z checia moge dac ci moj autograf
kiedys za niego dom sobie kupisz

jacek

Wysłany: Pią Sty 18, 2008 1:15 am   

no cóż,szczerze mówiąc,spodziewałem się takiej odpowiedzi prędzej czy póżniej.
Przyszła prędzej...
Obawiam się,że ani domu,ani nawet porządnego długopisu sobie za Twoją sygnaturkę nie nabędę.
Interesuje mnie zbieractwo autografowe na serio,nie jestem natomiast zainteresowany wymiana poglądów z fantasmagorystami.
Innymi słowy,wolę podpis kogoś,kto czegoś ważnego w świecie dokonał niż szarego zjadacza gąbczastych kulek zwanych 'bread' z wysepki na zadupiu.

dejvidone

Wysłany: Sob Sty 19, 2008 1:11 pm   

Obawiam się,że ani domu,ani nawet porządnego długopisu sobie za Twoją sygnaturkę nie nabędę.

nie .... jeszcze nie
cierpliwosci

radiaga

Wysłany: Sob Sty 19, 2008 1:20 pm   Re: Autografy

jacek napisał/a:
Wiem,wiem,może to zabrzmi infantylnie,ale naprawdę zbieram autografy.Znanych powszechnie osób,gwiazd,ludzi tzw.dużego kalibru itp. Mam kilkaset podpisów w kolekcji,niestety jest ona w Polsce jako zbyt cenna dla mnie i nie nadająca się do przewożenia. Ma swoje miejsce w specjalnych albumach i szufladach.
Pasję zaniedbałem będąc od paru lat tu,na Jersey.Choć i tu coś się trafiło,np. spotkanie z Nigelem Mansellem i jego żoną na waterfroncie czy podpis Iana Woosnama zdobyty w Chicago Rock Cafe. Tak czy owak w Polsce było dużo łatwiej te podpisy zdobywać.Być może dlatego że się było bardziej mobilnym.
Pamiętam dobrze sklepik z tzw.memorabiliami zamknięty kilka lat temu na Val Plaisant. Tam dopiero były hity.Kolekcja naprawdę olbrzymia,bardzo profesjonalna,ale i bardzo droga (np.odręczny list Marilyn Monroe za jedyne 2500 funtów,oczywiście z certyfikatem autentyczności).Często tam chadzałem,ale ponieważ to były moje pierwsze miesiące na wyspie,więc mogłem sobie tylko pomarzyć choćby o jednym autografie,bo ceny stanowiły horrendum.
Do niedawna egzystował podobny sklepik,niestety w większości z falsyfikatami (choć zdarzały się i oryginały) przy Parade,tuż chyba przy pubie Don.Ale i on splajtował.
Cała ta moja pisanina zmierza do jednego,a mianowicie spytania Was,czy nikt nie miał (lub nadal ma) podobnego hobby. Jestem skłonny do wymiany lub nawet zakupu autografów.
Czekam na zainteresowane osoby.

Hm, przyznam, że ciekawie to wygląda. :)
Zdziwiłem się tylko trochę, że tego typu hobby opiera sie na wymianach/handlu.
Zawsze mi się wydawałe, że zbieracze autografów to ludzie kolekcjonujący podpisy zebrane przez siebie / z dedykacją dla siebie.
No proszę - czego się człowiek nie dowie ;)

jacek

Wysłany: Sob Sty 19, 2008 1:46 pm   Re: Autografy

radiaga napisał/a:

Zdziwiłem się tylko trochę, że tego typu hobby opiera sie na wymianach/handlu.
Zawsze mi się wydawałe, że zbieracze autografów to ludzie kolekcjonujący podpisy zebrane przez siebie / z dedykacją dla siebie.

W wielu miejscach w Europie widziałem sklepy podobne temu nieistniejącemu już z Val Plaisant. Obok klasycznych autografów złożonych na kartce sprzedaje się w takich przybytkach własnie memorabilia,czyli pamiątki związane z kimś znanym i popularnym,aliści niekoniecznie oryginalne,które winny mieć certyfikat jakiejś gildii zrzeszającej własnie kolekcjonerów takowych.
Namiastką takiego sklepiku jest 'Frontier' na Bath Street (przy knajpie Soleil Levant),w którym swego czasu można było nabyć oryginały autografów np.Pierce'a Brosnana czy Mike'a Tysona. Często go kiedyś odwiedzałem,ale podpisów już się tam chyba nie sprzedaje.Hmm, wpadnę znowu,może coś się zmieniło...?
Oczywiście,perłami w kolekcji zbieracza autografów są te zdobyte osobiście i z dedykacją,choć to jednakowoż dwie różne kategorie. Niejednokrotnie prosiłem znajomych o pomoc,a wtedy decyduje zaufanie i wiara w prawdopodobieństwo autentyczności. Ostateczną wyrocznią jest tu jednak zawsze znajomy grafolog... W mojej kolekcji podpisy zdobyte osobiście stanowią ok.70 procent zbiorów.
Pozdrawiam i czekam na podobnych hobbystów.

jolka

Wysłany: Wto Lut 05, 2008 12:10 pm   

A pochwalisz się jakie cenne autografy masz już w swojej kolekcji?

Odpowiedz do tematu